Criar um Site Grtis Fantstico
Rosalie Blum voir ce complet film FULLHD

Historia nieśmiałego fryzjera z francuskiego miasteczka, którego życie zmienia spotkanie z tajemniczą Rosalie Blum.

Vincent Machot (Kyan Khojandi) mieszka w prowincjonalnym miasteczku, gdzie wiedzie spokojne i uporządkowane życie. Mężczyzna pochłonięty jest prowadzeniem salonu fryzjerskiego, a swój wolny czas spędza z kuzynem, apodyktyczną matką i kotem. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze sporo starszą od siebie Rosalie Blum (Noémie Lvovsky). Ma nieodparte wrażenie, że już ją kiedyś widział, ale nie pamięta, kiedy i gdzie. Zaintrygowany i oczarowany, postanawia śledzić tajemniczą kobietę, mając nadzieję, że dowie się o niej czegoś więcej. Nominowany do nagrody Cezara reżyserski debiut scenarzysty Juliena Rappeneau (36, Spisek) to pełna lekkości i ciepłego humoru adaptacja tak samo zatytułowanej powieści graficznej autorstwa Camille Jourdy. Nietuzinkowa realizacja, wciągająca fabuła, poetycki klimat i wyborne aktorstwo sprawiają, że film dostarcza pozytywnej energii i ogląda się go z autentyczną przyjemnością. W głównych rolach błyszczą wielokrotnie nagradzana aktorka i reżyserka Noémie Lvovsky (Camille powtarza rok, Piękne lato), francuski komik o irańskich korzeniach Kyan Khojandi (Smak życia 3, czyli chińska układanka, serial Bref) i Alice Isaaz (La Crème de la crème, Elle).

Romantyczna Angielka 19.07. 6:00

Jak ugryźć robala 21.07. 11:55

Młodość w Oregonie 23.07. 22:05

Lato Sangaile 25.07. 18:25

Niezwykły świat Belli Brown 26.07. 10:50

Bez paniki, z odrobiną histerii 26.07. 22:55

Kozaczki z pieprzykiem 31.07. 0:25

Nashville 31.07. 9:55

Wiosła w dłoń 01.08. 4:15

Stary człowiek i może 05.08. 6:00

powrót do listy

Na hasło - komedia z Francji, zazwyczaj reagujemy podobnie. Uśmieszkiem, ale nie rechotem. Bo w najlepszych filmach francuskich tego typu proporcje są rozłożone podobnie: pół na pół. W połowie rozbawienie, w połowie wzruszenie. "Rosalie Blum" w reżyserii debiutującego w roli reżysera cenionego scenarzysty, Juliena Rappeneau, pozornie przypomina jeden z najlepszych francuskich komediodramatów XX wieku - "Męża fryzjerki" Patrice'a Leconte'a, ale nie wytrzymuje niestety porównania z tamtym filmem, ma jednak swój skromny urok własny. To historia nieśmiałego fryzjera (Kyan Khojandi) mieszkającego z oryginalną rodzinką oraz równie ciekawym kotem, na którego drodze pojawia się tytułowa, o wiele od niego starsza Rosalie (Noemie Lvovsky). I chociaż debiutujący reżyser miejscami niepotrzebnie zmienia konwencję filmu z nonszalanckiej komedii na coś w rodzaju kina detektywistycznego w wersji buffo, a Kyanowi Khojandiemu, popularnemu we Francji komikowi o korzeniach irańskich, nie zawsze udaje się poskromić nadmiernie żywiołowy temperament, mimo wszystko film nie rozczarowuje. Być może to tylko błahostka, ale jakże sympatyczna.

Łukasz Maciejewski - filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny. Wykładowca na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, kurator filmowy "Małopolskiego Ogrodu Sztuki" w Krakowie. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych ("AICT"), Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych ("Fipresci"). Dyrektor programowy festiwalu "Kino na Granicy" w Cieszynie. Stały współpracownik kilkunastu czasopism m.in. "Notatnika Teatralnego", "Dziennika. Gazety Prawnej", "Dialogu" (Niemcy) oraz "Kwartalnika Filmowego". Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (od 2006 roku) i HBO (od 2009), stały komentator "Tygodnika Kulturalnego" w TVP Kultura, członek kapituły „Paszportów Polityki”, współpracownik TVP Info oraz TVP Polonia. W 2014 roku nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „krytyka filmowa”. Kurator sekcji filmowej festiwalu "Isola Del Cinema" w Rzymie oraz "Przestrzenie Inspiracji" w Lublinie, moderator, juror i współorganizator kilkuset festiwali i przeglądów. Autor lub współautor kilkudziesięciu książek. W 2012 opublikował wywiad-rzekę z Jerzym Radziwiłowiczem - "Wszystko jest lekko dziwne", oraz zbiór esejów "Aktorki. Spotkania" poświęcony najwybitniejszym postaciom polskiego kina i teatru. W 2013 "Flirtując z życiem", wywiad-rzekę z Danutą Stenką (tytuł „Bestseller Empiku 2013” - nominacja). W 2015 opublikował bestsellerowy tom esejów "Aktorki. Portrety". Laureat nagrody "Uskrzydlony" za "wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki filmowej", "Złotej Róży 2012" za "nową jakość w filmowej krytyce - prasowej i telewizyjnej", nominowany do tytułu "Człowieka Roku Małopolski" (2013) oraz laureat "Dziennikarskiej Weny" (2013). Zdjęcie: Marcin Oliva Soto    

© 2015 Home Box Office Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla widzów dorosłych.